Czym jest PLA

Ponieważ zarówno rządy Wielkiej Brytanii, jak i Unii Europejskiej chcą wprowadzić podatki lub zakazy dotyczące jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych, wielu operatorów z sektora gastronomicznego i hotelarskiego zadaje sobie pytanie: „Jaka jest najlepsza alternatywa?” Czy operatorzy powinni wprowadzić konsumentów do opakowań wielokrotnego użytku, czy też przestawić konsumentów na alternatywy np. biodegradowalne opakowania na żywność i kompostowalna folia do zgrzewu?

biodegradowalna folia PLA do zgrzewu

PLA jest przezroczystym, w pełni biodegradowalnym i kompostowalnym tworzywem, zgodnie z EN13432. Stosuje się go między innymi produkując biodegradowalne naczynia PLA i biodegradowalną folię PLA do zgrzewu.

Eko pojemniki na żywność BIOPAP® odpowiadają najwyższym standardom recyklingu! Potwierdzono, że biodegradowalne opakowania na żywność BIOPAP® spełniają najostrzejsze wymogi wyszczególnione w normie dotyczącej recyklingu, wydanej przez Aticelca MC 501: 2017 w 2017 roku.

Biodegradowalne tacki na żywność BIOPAP® zostały docenione i wyróżnione przez Uniwersytet w Santiago podczas ceremonii zorganizowanych z okazji Dnia Innowacji Opakowań. Konkurs przeprowadzony został przez Uniwersytet w Santiago, Label Chile (centrum innowacyjnych opakowań) oraz CO-INVENTA, krajową platformę innowacji w dziedzinie opakowań żywności.

Opakowania ekologiczne dla street food, i cateringu

Street food stał się wizytówką niejednego współczesnego miasta. Coraz większe zapotrzebowanie na jedzenie „on the move” mnoży punkty gastronomiczne w zawrotnym tempie.